Komunikacja jest wszystkim.

Czy wiedziałaś, że możesz żyć życiem o jakim marzysz, jeśli tylko zaczniesz się świadomie komunikować?? Oto dowód.

Kiedy odważnie mówisz o sobie i o tym, co dla Ciebie ważne, to zaczynasz być widoczna dla innych. Już nie mogą Cię ignorować, już nie mogą Cię nie brać po uwagę. Muszą się liczyć z Twoim zdaniem, opiniami, potrzebami, granicami.  A kiedy tak się dzieje, to rośnie Twoje poczucie własnej wartości.

Mów odważnie i głośno. Zawsze o sobie. Życie dało Ci takie prawo.

Kiedy masz śmiałość powiedzieć  dość oraz nie, to przestajesz robić, to, czego chcą inni. Zaczynasz realizować swoje własne cele. Ludzie zaczynają widzieć i  szanować Twoje granice, które umiesz trzymać. Rośnie Twoja skuteczność, oraz pewność siebie.

Mów nie, kiedy czujesz, że nie. Mów tak najpierw sobie, a potem innym.

Kiedy umiesz mówić: tego chcę, zasługuję, mogę, jestem warta, to dostajesz to, czego chcesz, bo świat wspiera odważnych i pewnych siebie. Realizujesz swoje marzenie, a dla innych stajesz się inspiracją i wzorem.

Bądź inspiracją, z której można czerpać.

Kiedy umiesz słuchać, to ludzie chcą być z Tobą i blisko Ciebie. Nie są oceniani, więc czują się bezpiecznie. Rośnie Twoja wiara w siebie i poczucie wartości, ponieważ ludzie, zwracając się do Ciebie, dają Ci dowody na to, że jesteś potrzebna.

Twórz bezpieczną przestrzeń dla innych.

Kiedy umiesz doceniać, to ludzie chcę z Tobą współpracować, chcą Ci pomagać. Twoje relacje opierają się na współdziałaniu, a nie na władzy. Ponieważ ludzie zrobią wiele dla Ciebie, pod warunkiem, że nie są do tego zmuszani.

Doceniaj, bo tak rodzi się obfitość w życiu.

Kiedy umiesz dawać empatię, to masz w życiu mniej konfliktów, cichych i burzowych dni. Umiesz wszystko od razu wyjaśniać, a problemy nie piętrzą się. Oszczędzasz czas, który wypełniasz tym co ważne, zamiast go marnować.

Komunikacja jest wszystkim. Zmienia wszystko. Zmienia życie.  Wybór należy do Ciebie.

Masz chęć na jeszcze więcej wiedzy, motywacji, ćwiczeń z zakresu komunikacji?  Dołącz do grupy na Facebook.


Dołącz

2018-08-30T10:18:29+00:00

Zostaw komentarz