Podcast: 3 Blokady, przez które stoisz w miejscu

Potraktuj ten podcast jako początek. Ja tak go właśnie traktuję. Sama rozpoczynam tę przygodę. Z pewnością sama doświadczyłaś tego, że chcesz coś zrobić, ale z jakichś powodów nie robisz. Lub zaczynasz coś robić i nagle spada motywacja i odpuszczasz. Ja znam ten stan. Znam proces jaki się wtedy dzieje.

Z podcastu 3 blokady, przez które stoisz w miejscu dowiesz się:

– Że nie tylko Ty tak masz, ale wszyscy cierpimy na tę „chorobę”.
– 3 powody, dla których stoimy w miejscu i nie możemy w ruszyć.
– 3 powody, które sprawiają, że odpuszczamy w połowie drogi.
– Dlaczego strach, wstyd i poczucie winy nas trzymają.
– Jak myśli działają na nas paraliżująco i odbierają siłę.
– Kilka przykładów myśli wspierających.
– O działaniu, dzięki któremu nauczysz umysł, że nie ma się czego bać.
– O tym, że rakieta na starcie spala najwięcej paliwa, więc kiedy zaczynasz musisz działać nieustannie.

Zachęcam Cię, abyś przesłuchała ten podcast. W kolejnych odcinkach będę dawać wiedzę jak radzić sobie z tymi trzema blokadami.

A jeśli wolisz czytać, to tutaj możesz pobrać transkrypcję:

2017-12-18T01:38:06+00:00

3 komentarze

 1. Katarzyna 16 października 2017 w 14:03

  Świetny podcast. Niby wszystko wiedziałam ale dopiero teraz mi się poukładało w głowie (czuję się mniej winna). Dostałam niezłego kopa. Ciekawe jak daleko polecę. Łatwo nie będzie, już widzę, że pewnych blokad na tym etapie życia raczej nie pokonam. Mam teraz dużo do myślenia. Kiedy będą następne podcasty? Czekam niecierpliwie. Życzę wiele dobrego, dzisiaj dzięki Pani zapowiada mi się optymistyczny dzień 🙂

 2. Marzena 17 października 2017 w 13:45

  Dziękuję Kasiu, radość mam w sercu, kiedy czytam Twoje słowa. Nie wiem czemu uważasz, że pewnych blokad już nie pokonasz. Nie łączyłam pokonywania bload z wiekiem. Raczej z nawykiem umysłu.
  Kolejny podcast będzie o emocjach i jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy to ukaże się jeszcze w październiku.
  Serdecznie Cię pozdrawiam

 3. Anett 2 maja 2018 w 16:11

  Koptamówi o trzech blokadach – wyjaśniłaś mi dlaczego umysł tworzy negatywne scenariusze, że dla “dla ochrony”. Co za ulga! Teraz wiem, że nie mam “z deklem”, tylko mogę swoje myślenie pytać “przed czym mnie chronisz? przed czym się chronisz?” i już w tej chwili słyszę, że “przed niepowodzeniem”. Ależ kochany umyśle, ja chcę doznawać tego, co ty nazywasz niepowodzeniem! Ja chcę doświadczać, chcę poznawać nowe, chcę innego, niż to znane! Drogi umyśle, niepowodzenie nie istnieje. Kiedyś coś ci wpadło w ucho i zapadło za głęboko. Zapamiętaj: niepowodzenie nie istnieje; istnieje tylko doświadczenie, odczuwanie, analiza i powstawanie mądrości. Kochany umyśle, przecież nie chcesz być głupcem, prawda? Aby budować mądrość – musisz doświadczać. Aby doświadczać – musisz działać. Aby należycie działać – zaplanuj. Aby zaplanować – zdobądź informacje. Przytomnie i rzeczowo przejdź przez wszystkie fazy procesu i… skaczemy w nowe! Nareszcie! Nareszcie jesteś przyjacielem, a nie kamieniem u nogi, drogi umyśle. Dziękuję ci za dotychczasową ochronę i teraz cię z niej zwalniam. Jestem bardzo dorosła. Nie chroń mnie już. Wspieraj. A Kopta niech żyje długo i szczęśliwie. I niech mówi.

Zostaw komentarz